16-12-2023r.
godzina 21:16
www.bip.gov.pl
 
ELIMINACJE MIEJSKO – GMINNE OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ POD HASŁEM „MŁOD
Nowy dowód osobisty od 1 marca. Co się zmieni ?
Informacje o zmianach w urzędach po 01 marca 2015 roku.
Budżet na rok 2015 przyjęty
Usuwanie azbestu na terenie Gminy i Miasta Żuromin etap II
Gmina odzyskała 280.000 zł VAT
Wybory Burmistrza II tura
Rada Miejska VII Kadencji
Tereny Inwestycyjne w Żurominie
Wbudowanie aktu erekcyjnego pod nowy budynek KRUS-u w Żurominie
Koncepcja budowy obwodnicy płd-wsch Żuromina
Zabytek na pierwszym planie
Usuwanie azbestu na terenie Gminy i Miasta Żuromin etap I
YouthBank z wizytą w Urzędzie Gminy i Miasta Żuromin
Plan Żuromina
Regulamin
Formularz zgłoszenia zadania
Karta do głosowania
Projekty unijne 2010-2014
Inwestycje 2010-2014
Inwestycje 2006-2010
Inwestycje wykonane w 2014 roku
Planowane formy aktywizacji zawodowej przez PUP Żuromin w 2014 roku
Nabór na wolne stanowisko pracy w Wydziale Finansowym
Wybory Prezydenta RP - 2015
Harmonogram Zebrań Wiejskich - Wybór Sołtysa Kadencja 2015 - 2019 rok
Wybory Samorządowe 2014
Usuwanie i utylizacja materiałów zawierających azbest
Naliczanie opłat za korzystanie ze środowiska
OSTRZEŻENIA METEOROLOGICZNE
OBWIESZCZENIE o zmianie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego
Sygnały alarmowe
Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych
KOMUNIKAT CEIDG: WAŻNA INFORMACJA DLA PRZEDSIĘBIORCÓW
www.mikroporady.pl
PAŃSTWOWA INSPEKCJA OCHRONY ROŚLIN I NASIENNICTWA
Ogłoszenie w sprawie uruchomienia Agencji Pocztowej w gminie miejsko-wiejskiej Żuromin
Rys historyczny...
Liczba mieszkańców
Urodzenia w mieście i gminie w latach 2005 - 2012
Zdjęcia Żuromina i okolic
Komenda Powiatowa Policji
OGŁOSZENIA Wydziału OKSZiSS
M-G Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych
Ogłoszenia Wydziału Infrastruktury Budownictwa i Ochrony Środowiska
Ochrona Środowiska
Konsultacje społeczne strategicznej oceny oddziaływania na środowisko
Informacja o dotacji
Harmonogram wywozu nieczystości stałych z Gminy i Miasta Żuromin 2015r
Ogłoszenia wydziału
Uchwały dotyczące gospodarki odpadami komunalnymi
Informacje dla przedsiębiorców
Ogłoszenia Wydziału Geodezji Gospodarki Nieruchomościami Rolnictwa i Planowania Przestrzennegp
Zespół Szkół nr1 w Żurominie
Zespół Szkół nr2 w Żurominie
SSP w Będzyminie
Samorządowa Szkoła Podstawowa w Chamsku
Samorządowa Szkoła Podstawowa w Kliczewie D.
Samorządowa Szkoła Podstawowa w Poniatowie
Samorządowa Szkoła Podstawowa w Raczynach
Przedszkole nr1 w Żurominie
Przedszkole nr2 w Żurominie
ORLIK Żuromin
Spis organizacji pozarządowych
Pełnomocnik do spraw współpracy z organizacjami pozarządowymi
Ogłoszenia w organizacjach pozarządowych
Sprawozdanie z konsultacji
Małe granty
Proste
Graficzne
Rejestr zmian
Witryna odwiedzona 763443 raz(y)


[Panel administracyjny]

Archiwum :: Archiwum 2012 :: Komenda Powiatowa Policji Archiwum :: Aktualności



 

UWAGA!!!

Do przeglądania serwisu zaleca się używanie przeglądarki Internet Explorer.

 

 


„NIEBIESKI TYDZIEŃ”

Przed nami kolejny „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”. Między 25 lutego, a 2 marca 2013 r. każdy zainteresowany będzie mógł zgłosić się o poradę m.in. do adwokatów, radców prawnych, prokuratorów, policjantów, czy kuratorów sądowych i komorników.

W organizację obchodów – poza Ministerstwem Sprawiedliwości - aktywnie włączyły się: Prokuratura Generalna, Rzecznik Praw Obywatelskich, Rzecznik Praw Dziecka, Komenda Główna Policji, Krajowa Rada Kuratorów, Naczelna Rada Adwokacka, Krajowa Rada Radców Prawnych, Komenda Główna Straży Granicznej i Krajowa Rada Komornicza.

W tym roku, w dniach 25 lutego – 2 marca zainteresowani będą mogli zgłaszać się po pomoc do Ośrodków Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem. W ośrodkach będą pełnione dyżury od poniedziałku do piątku Dzięki zaangażowaniu się w obchody „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem” wyżej wymienionych podmiotów dyżury będą miały charakter interdyscyplinarny.

Interdyscyplinarność dyżurów polegać będzie na tym, że informacji prawnej udzielać będą nie tylko adwokaci, radcy prawni, aplikanci adwokaccy i radcowscy, ale także prokuratorzy, funkcjonariusze Policji, czyli osoby które posiadają specjalistyczną wiedzę dotyczącą postępowania przygotowawczego oraz - w zakresie postępowania wykonawczego - kuratorzy sądowi i komornicy.

Jednocześnie osoby pokrzywdzone przestępstwem będą mogły uzyskać pomoc psychologiczną. Niezależnie od dyżurów pełnionych w Ośrodkach Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem, na terenie kraju - dzięki współpracy podmiotów zaangażowanych w obchody „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem” - zostaną zorganizowane dodatkowe dyżury specjalistów.

W 2000 r. w Ministerstwie Sprawiedliwości zrodziła się idea obchodów „Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw”, mająca na celu zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. Idea ta związana jest z obchodzonym w dniu 22 lutego Międzynarodowym Dniem Ofiar Przestępstw. W Polsce dzień ten został ustanowiony Dniem Ofiar Przestępstw na mocy ustawy z dnia 12 lutego 2003 r. o ustanowieniu 22 lutego Dniem Ofiar Przestępstw (Dz. U. nr 59 poz. 517).

 

 

 

„ BEZPIECZNE FERIE 2013”

 

            Ferie zimowe to czas wypoczynku dla uczniów od zajęć szkolnych. Część z nich wyjedzie na kolonię, obozy lub skorzysta z innych zorganizowanych form wypoczynku.
Osoby te będą miały zapewnioną opiekę ze strony organizatorów, dzięki której będą mogły czuć się bezpiecznie. Duża liczba małoletnich nie skorzysta z tego typu wypoczynku i ferie spędzą w miejscu zamieszkania.

            Na Mazowszu ferie rozpoczną się w poniedziałek, 28 stycznia i potrwają do 10 lutego. Jak co roku, nad bezpieczeństwem najmłodszych wypoczywających w naszym województwie czuwać będą policjanci

            Nadszedł długo wyczekiwany przez Was okres ferii zimowych. Zawitała do nas prawdziwa zima, spadło mnóstwo śniegu, zamarzły jeziora i stawy. Taka aura sprzyja zimowym zabawom dzieci i młodzieży. Jest zatem okazja żeby jeździć na łyżwach, nartach czy też sankach. Takie zimowe szaleństwa mogą być niestety niebezpieczne. To dorośli muszą zadbać o to, aby zabawy dzieci były w pełni bezpieczne. Rodzice i opiekunowie swoich pociech są pierwszymi i najważniejszymi nauczycielami dziecka

            Okres zimowych ferii, to czas wzmożonego ruchu autobusów i samochodów, które będą przewozić dzieci na zimowiska. Policjanci wspólnie z inspektorami Inspekcji Transportu Drogowego będą kontrolować te pojazdy. Weryfikowane będzie wyposażenie i stan techniczny pojazdów, a także wymagane dokumenty, przestrzeganie czasu pracy kierowców
 i ich trzeźwość. Policjanci będą też zwracać uwagę na dobór miejsc postoju w czasie podróży, dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze i właściwy załadunek sprzętu narciarskiego i bagaży.

            Przypominamy wszystkim rodzicom i opiekunom, że każdy taki wyjazd można zgłosić dzwoniąc na numer 997 lub 112. Jednocześnie prosimy, aby informacje
o planowanych wycieczkach zgłaszane były z wyprzedzeniem. Apelujemy również do właścicieli i dysponentów autobusów, aby przed wyjazdami zorganizowanych grup dzieci
i młodzieży dokonali przeglądu technicznego pojazdów, niezależnie od posiadania aktualnych badań. Więcej informacji na stronie www.kwp.radom.pl.

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

            W dniu 5 lutego 2013 roku na całym świecie obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu od 2005 roku organizowany jest przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową (NASK) – realizatorów unijnego programu „Safer Internet”. DBI 2013 zostało objęte honorowym patronatem przez Krystynę Szumilas, minister edukacji narodowej.

            DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz nagłośnienie tematyki dotyczącej bezpieczeństwa online.

            Podczas obchodów DBI organizatorzy zachęcają szkoły, organizacje pozarządowe, firmy i osoby prywatne do wspierania tego przedsięwzięcia przez organizację lokalnych inicjatyw na rzecz bezpieczeństwa młodych internautów (m.in. zajęć edukacyjnych, happeningów, gazetek szkolnych, kampanii informacyjnych, konkursów).

            Organizatorzy chcąc jak najszerzej promować obchody tego święta w Polsce oraz zachęcić do zaangażowania w działania na rzecz bezpieczeństwa online udostępniają w Internecie szeroką ofertę materiałów edukacyjnych, takich jak: scenariusze zajęć, kursy e-learning oraz materiały multimedialne http://dbi.saferinternet.pl/art_dbi/mat_edu.html. Tradycyjnie dla lokalnych organizatorów obchodów tego dnia przewidziany został konkurs z nagrodami, przygotowanym przez organizatorów i partnerów DBI w Polsce. Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem. Lokalne inicjatywy DBI można rejestrować do końca lutego poprzez formularz na stronie akcji http://dbi.saferinternet.pl/zglos_inicjatywe_2013.html.

            Tematem przewodnim międzynarodowego Dnia Bezpiecznego Internetu są prawa i obowiązki cyfrowego obywatela. Wszystkie działania będą realizowane pod hasłem "Serfuję. Respektuję". Podczas tegorocznych obchodów DBI chcemy zwrócić uwagę na to, że każdy internauta ma prawo wykorzystywać potencjał sieci do samorealizacji, zdobywania informacji, nauki czy zabawy - ponosi jednak odpowiedzialność za swoje działania w Internecie. Podczas serfowania w Sieci powinien pamiętać o szanowaniu innych jej użytkowników i respektowaniu ich praw.

            Wszelkie informacje o przebiegu Dnia Bezpiecznego Internetu 2013 publikowane są w serwisie www.dbi.pl oraz www.dzieckowsieci.pl. Dzieci znajdą też informacje o DBI w serwisie www.sieciaki.pl.

 

 

Przed nami XIX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się                       w niedzielę, 13.01.2013 r. w powiecie żuromińskim.                                                   

Tradycyjnie na ulicach Żuromina, Bieżunia i innych miejscowości naszego powiatu pojawią się wolontariusze. Gminny Ośrodek Kultury w Żurominie przygotował program bogaty w liczne licytacje urozmaicony występami i koncertami.                                                      Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to nie tylko koncerty i zabawa, ale przede wszystkim pomoc w ratowaniu zdrowia i życia chorych dzieci. Tegoroczna Orkiestra poświęcona jest onkologii dziecięcej. Zjednoczmy się tego dnia, okażmy serce i hojność. Liczy się każdy pomysł i każda okazana pomoc.

W XXI Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w powiecie weźmie udział około 100 wolontariuszy.

Policja żuromińska w tym dniu będzie zwracała szczególną uwagę na młodych wolontariuszy, którzy kwestują na rzecz  Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i przygotowała ulotkę:

Rady dla wolontariuszy podczas XXI Finału WOŚP

1.       Unikaj miejsc zaciemnionych i trudno dostępnych. Poruszaj się raczej  głównymi traktami gdzie jest    dużo ludzi.

2.       Nie chodź sam. Weź ze sobą kolegę lub koleżankę i zbierajcie pieniądze razem.

3.       Nie wdawaj się w długie dyskusje z obcymi. Reszta jego grupy może  to obserwować                 i wykorzystać twoją nieuwagę.

4.       Jeżeli widzisz, że w twoim otoczeniu dzieję się coś niepokojącego  poproś o pomoc patrol policyjny lub osobę dorosłą.

5.       Pod żadnym pozorem nie zostawiaj puszki z pieniędzmi bez nadzoru – niektórzy na to czekają.

6.       Nie zbieraj pieniędzy w miejscach gdzie jest duży tłok. Nie zauważysz nawet zniknięcia puszki.

7.       Będąc w grupie z puszkami daleko od sztabu poproście patrol Policji o przewiezienie was do punktu (czyli w miejsce bezpieczne).

8.       Przypominam, że młodzież do lat 16 zbiera pieniądze pod opieką osób  pełnoletnich.

 



 


 


 

 




Informację wytworzył(a): KPP Żuromin
Informację dodał(a): Zbigniew Rzymkowski
Ostatnia modyfikacja: 2013-02-22 13:14:09


drukuj wersja do druku



System wykonany przez firmę Javatech